Een paar weken geleden tijdens de training vertelde Philip dat hij in Monster de Halve Marathon ging lopen.
Leek mij ook een leuk idee om weer eens in Monster te lopen dus spraken we af om samen te gaan.
De weersvoorspelling was niet al te best, maar met goede moed melden we ons rond 13.00 uur in Sporthal de Wielepet waar we verwelkomd werden door de lokale band.
Het waaide flink (windkracht 6) en de regen bleef ook vallen. Ad van Marrewijk en zijn zoon Danilo waren ook present en gingen voor de 10 km.
Om 14.00 uur was het startschot voor de Halve marathon.
Zo'n 223 enthousiastelingen stonden aan de start. Eerst 7 km over het fietspad naar Kijkduin met de wind schuin in de rug.
Helaas waren er enorme plassen onderweg zodat onze schoenen al aardig nat waren na een paar kilometer.
Vervolgens bij Kijkduin het strand op en toen was het 9 km bikkelen tegen de wind en harde regen in richting Vluchtenburg.
De meeste lopers probeerden in een treintje te lopen maar het was best lastig om bij het juiste tempo aan te sluiten.
Op het strand nog een kleine omleiding gehad bij de zandmotor, waardoor ons uiteindelijk 300 meter extra gegund werd door de organisatie.
De laatste 5 km weer met wind in de rug naar Ter Heide / Monster waar de finish in de sporthal was.
Hulde voor de verkeersregelaars en mensen bij de drankposten die in het slechte weer een paar uur buiten stonden.
In de sporthal werden we opgewacht met heerlijke erwtensoep.
Al met al weer een leuke ervaring maar door de slechte weersomstandigheden viel deze loop wel in de categorie ' best pittig'. Moe maar voldaan gingen we weer huiswaarts.
Hans van Veen