dinsdag, 05 november 2013 12:36

De Berenloop; Slechts één Thoffer gestart en gefinisht!

Geschreven door PR

Afgelopen weekend was het weer zo ver, de 17e Berenloop op de prachtige waddenparel Terschelling. Veel Thoffers kijken jaarlijks reikhalzend uit naar dit evenement. Voor velen is het namelijk een mooie gelegenheid om er, naast de wedstrijd, een erg gezellig weekend van te maken. Ook dit jaar was Thof weer ruim vertegenwoordigd op het eiland, één groep had zijn ‘tenten’ opgeslagen in Hee en onze groep zat dit jaar in twee riante vakantiewoningen in Formerum Noord. Therese Vreugdenhil en Ellen Veldhoen hadden de organisatie op zich genomen en alles tot in de puntjes geregeld. Aangezien er ook nog gewerkt moest worden door sommigen, was de aankomst van de groep verdeeld over de vrijdag en de zaterdag! In onze groep hadden we één debutant voor de halve marathon, Margreet Buitelaar! Na een gezellige avond rond Teds houtvuur was iedereen er zaterdagochtend op tijd weer uit. Geen houten koppies, maar fris en fruitig, want de eerste en enige deelnemer op de zaterdag, Julie Louter, zou om kwart over 10 weggeschoten worden vanaf de Sportlaan in West Terschelling voor haar 5 kilometer Kleintje Berenloop. Julie had een inschrijving voor de halve marathon voor zondag, maar door blessureleed
en trainingsachterstand zat de halve er voor haar niet in dit jaar. Geen man over boord, want daardoor had ik mooi een nummer voor de halve. In een vlaagvan overmoed had ik me destijds ingeschreven voor de hele, maar van trainingsarbeid was niet veel gekomen. Mooi geluk dus bij een ongeluk.

Het startschot viel en Julie vertrok voor haar 5 kilometer. Net op tijd was de gehele groep gearriveerd om haar bij de start aan te moedigen in haar strijd tegen de elementen. Na ruim 33 minuten passeerde ze onder luid gejuich en applaus van de groep de finishboog. Een kleine beer was haar aandenken aan deze loop. Na afloop met z’n allen de kroeg in voor koffie en cranberrytaart en daarna terug op de fiets naar Formerum. Je wordt wel doodgegooid met cranberry producten op het gehele eiland. We hebben zelfs nog even gekeken naar cranberry whisky, maar gelukkig hadden ze dat nog niet ontdekt. Julie zat ondertussen glimmend van trost met haar kleine beer in het huis op ons te wachten. Lekker gegeten en wat gerust. De spanning voor de wedstrijd van zondag nam toe met de windkracht! Ook de vooruitzichten voor de zondag waren niet best, maar …………. De berenloop gaat altijd door…….. dachten we op dat moment nog. In de loop van de middag kwam het bericht via twitter, dat de organisatie besloten had demarathon en de jeugdwedstrijd voor de zondag af te lassen in verband met code geel, die het KNMI had afgegeven voor de zondag. Zondagochtend 8 uur zou bekend gemaakt worden of de halve wel of ook niet door zou gaan. Wat een spanning en wat gaan we doen. Toch nog maar even met Ron op de fiets naar de boot om Theo van vliet op te halen. Tineke was ondertussen met haar dochters ook op het eiland aanbeland na wat vertraging. Een bommetje langs de A4 zorgde voor een flinke vertraging, waardoor de snelle boot moest worden omgeboekt naar de langzame met een paar uur tijdsverlies als gevolg. Uiteindelijk hadden we de groep dan toch compleet en met 16 personen vertrokken we naar De rustende jager voor ons diner. De twijfel had al aardig om zich heen geslagen, gaan we helemaal los of houden we toch nog rekening met de halve op zondag. Na de maaltijd splitste de groep zich natuurlijk in tweeën, bejaard bleef thuis en minder bejaard ging nog even naar Hessel. Uiteindelijk durfde die groep het toch ook niet te laat te maken want stel je voor, het gaat morgen door! Zondagochtend vroeg werden we gewekt door de geluiden van de twitter, shit, de wedstrijd is afgelast, te gevaarlijk dus geen loop. Wat een teleurstelling! Toch er maar het beste van maken en gaan lopen, wan het weer was gewoon goed, mooie zon en luchten en heel veel wind, maar wel droog. Tineke en haar dochters hadden de knoop doorgehakt en besloten direct het eiland te verlaten. Dan nog maar een halve lopen in Maassluis! De anderen gingen voor een rondje van 10 / 16 kilometer met opsteek onderweg. Julie heeft getrakteerd omdat zij uiteindelijk de enige was die gelopen heeft en een tijd heeft neergezet. ’s Middag lekker wat uitgehangen in ons huis en ’s avonds weer met de fiets naar West Terschelling. Ondanks dat we niet gelopen hadden, kregen we wel ons T-shirt Berenloop 2013. Na een drankje zijn we op zoek gegaan naar een restaurant. Het viel niet mee om iets te vinden. Wat een drukte. Uiteindelijk vond Wenno een mooie tafel in de Loods. Na deze maaltijd gingen Ron, Janneke,
Julie, Theo en ik weer terug naar het vaste land en vertrok de rest van de groep (8 man sterk) op de fiets voor een laatste nacht naar het huis. Wat de avond ervoor een vroegertje was geworden, werd nu een latertje, gezien de app die in ruim na tweeën nog ontving uit de kroeg van Hessel.

Ondanks het feit dat er maar één loper heeft deelgenomen van Thof aan de wedstrijd, hebben we een geweldig weekend gehad met elkaar. Jammer voor Margreet, dat haar debuut nog even is uitgesteld, maar ook van Terschelling heeft ze weer geleerd! Die ervaring gaat helpen bij haar volgende debuut. Sinds ange tijd lag er weer iets tussen Julie en mij in, de trofee, de kleine beer!

Voordeel bij dit nadeel is, dat we nu al weer een excuus hebben voor volgend jaar!

 

Frans

Gelezen: 1944 keer Laatst aangepast op donderdag, 14 november 2013 09:59

Komende trainingen

Op het programma staat:


Bekijk het schema